0723341787
 

איפה לומדים רפואת שיניים?

איפה לומדים רפואת שיניים?

התמכרות חיובים לעולם הפה והלסת
רפואת השיניים מתמקדת באזור הפה והלסת. תפקידו העיקרי של רופא השיניים הוא לאתר את הבעיות ולרפא אותן. כיום קיימים אמצעים טכנולוגים חדישים ומכשור שלא היה קיים בעבר, תרכובות כימיות ואמצעי טיפול שיספקו את כל התנאים לאבחון וטיפול בבעיות שיניים בצורה הטובה ביותר והאיכותית ביותר. אם החלטת ששיניים הם התחום שלך, תוכל להתחיל לעסוק בזה עם סיום הלימודים בעוד 6 שנים. כן, שמעתם נכון בדומה לכל רפואה גם כאן משך הלימוד הוא 6 שנים, ומתחלק ל-3 חלקים.

רכישת הידע הנכסף
החלטת ללכת על זה? קודם כל בהצלחה. עכשיו, נותר לבחור מרכז לימוד שיעניק לך את הדרוש כדי להפוך אותך מאיש חובבן למטפל מקצוען. קמפוס האוניברסיטה בעין כרם הוא אחד מהמקומות שהוכשרו כדי להעניק לך את הידע הזה.

סליחה? אפשר לקבל קצת יותר פרטים?
הפקולטה שבקמפוס תעניק לך את הידע הבסיסי הנרחב במדעי היסוד הביולוגיים, הרפואיים והדנטליים הספציפיים. במשך זמן הלימוד נלמדים תחומים שונים של רפואת השיניים. הלימודים נבנים במספר שלבים: שנת טרום לימודים, לימודים פרה-קליניים ולימודים קליניים.

אם אתה לפני צבא, נבחרת כמצטיין במועמד לשירות ביטחון ואתה עומד בתנאי הקבלה של הפקולטה לרפואת שיניים. אם החלטת שזה התחום שתעסוק בו בחיים שלך, אז אל תתמהמה. במסגרת העתודה הצבאית תוכל ללמוד במסלול לימוד יוקרתי במיוחד, שיתוף פעולה של צה"ל עם הפקולטה העברית.

לימודי רפואת שיניים נלמדים באוניברסיטאות נוספות, כמו בפקולטה באוניברסיטת תל אביב, שם תזכה ללמוד בבית הספר לרפואת שיניים ע"ש מוריס וגבריאלה גולדשלגר. הלימודים בבית הספר נחלקים ללימודי פרה קליניים וללימודים קליניים.

תנאי הקבלה ללימודי רפואת שיניים הם: ציון מינימלי בפסיכומטרי של 650. בחישוב הציון המשוקלל יינתן לציון הפסיכומטרי משקל של 70 אחוז ולבגרות 30 אחוז.

שלבי המיון כוללים מילוי שאלונים אישיים שאליהם יזומנו מועמדים עם הציון המשוקלל הגבוה ביותר. בנוסף למילוי השאלונים יתקיים גם שלב התפיסה המרחבית- בדיקת היכולות של המועמד להתמודד עם התפקיד בשילוב תמונות מעולם רפואת השיניים. השלב השני הוא שלב הראיונות האישיים. בשלב הזה יזומנו המועמדים שעברו את השלב הראשון בצורה הטובה ביותר.