0723341787
 

יישור שיניים מחיר

יישור שיניים מחיר

תופעת השיניים הלא ישרות היא תופעה לא נעימה כלל. בדרך כלל מדובר בטיפולים לילדים שמחירם אלפי שקלים, אך גם קורים לא מעט מצבים שמבוגרים זקוקים ליישור שיניים. מה עושים, כמה משלמים והאם יש אלטרנטיבות?

גם ההתחלה יקרה
טיפול יישור השיניים הוא טיפול המבוצע בשלבים ועלותו הינה יקרה עד כדי כך שיש משפחות ממוצעות שלא יכולות לממן את עלותו. מי שירצה לבקש את עזרת קופת החולים בעניין יזכה לגלות שהעסק הוא לא פשוט בכלל. כשלב ראשון נדרשים המטופלים או הוריהם לשלם סכום העומד על כ-4000 שקלים והיד עוד נטויה. בסך הכל טיפול כזה עלול להגיע לכדי 12 אלף שקלים בממוצע.

אפשר לקבל הנחה?
כדי להבין ממה נובע המחיר הגבוה על יישור השיניים חשוב להכיר תחילה את אופיו של הטיפול ואת הזמן הדרוש עד לסיומו. יישור שיניים עשוי להימשך בין מספר חודשים לשנתיים ויותר ומיועד לטפל בליקויים הגורמים לשיניים בלתי ישרות. הטיפול בנוי למבוגרים ולילדים ולמעשה מגילאי 12-13 כאשר מבנה הלסת התעצב אפשר להתחיל ולבצע אותו. היום מרבית הפונים לטיפולים מסוג זה הם מבוגרים מעל גיל 20 המבקשים לתקן את הפגמים שסחבו מילדות ולהתמודד עם בעיית חוסר שיניים. מחירו הסופי של הטיפול נקבע לפי סוגו ויכול לנוע בין 8000 שקלים ל30 אלף שקלים.

כל אחד בפני עצמו
כשחשבים מחיר של יישור שיניים חשוב מאוד להתייחס לטיפולים מקדימים, הכוללים עקירות, סתימות וכל מה שמסביב לזה. עלות יישור שיניים בעזרת עזרים חיצוניים ממתכת או מחרסינה כמו גשר יכולה להסתכם ב-6-12 אלף שקלים תלוי בסוג החומר, בטיפול פנימי המבטיח אסתטיקה טובה יותר המחיר קופץ ל-18-25 אלף שקלים וביישור בשיטה שקופה המחיר נע בין 9-15 אלף שקלים. המחירים גם תלויים במורכבות הטיפול.

קופות החולים לא ייתנו מענה טוב יותר במרפאות השייכות להם. ברוב המקרים מחיר הטיפול יהיה זהה וסכום הזיכוי יהיה רק כ-10 או 20 אחוזים בודדים מעלותו. במקרים שבהם מעורב ביטוח רפואי פרטי המצב טוב במקצת ויתכן שתקבלו כ-50 אחוז החזר מעלות הטיפול.